1/2 POKOJE GOŚCINNE w Pobierowie

pobierowo

plaża w Pobierowie

Pobierowo (do 1945 niem. Poberow) – wieś, nadmorska miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal.

Pobierowo

Pobierowo, to jedna z najładniejszych nadmorskich miejscowości w Polsce. Szczególnie polecamy ją dla miłośników spokojnego wypoczynku w otoczeniu zieleni. Praktycznie cała miejscowość położona jest w lesie sosnowym, a wąskie uliczki jeszcze utwierdzają nas w przekonaniu, że znajdziemy tutaj spokój i zapomnimy o zgiełku dnia codziennego. Trzeba jednak przyznać, że senność Pobierowa jest pozorna, ponieważ w miejscowości nie brakuje dyskotek, pubów i innych rozrywek. Na piaszczystej plaży znajdziemy natomiast wszystko czego nam potrzeba do wypoczynku nad morzem – od zjeżdżalni zaczynając, a na Akademii Słońca kończąc.

Kocham Pobierowo! Wracam tam co roku!

Atrakcje w Pobierowie

Plaża

Plaża w Pobierowie jest jedną z najlepiej zadbanych na polskim wybrzeżu. Część centralna to żywa plaża na której odbywają się przeróżne eventy – zawody plażowe, imprezy promocyjne czy grupowe ćwiczenia na piasku. Na plażach bardziej oddalonych od centrum zaznamy za to spokoju i wytchnienia, bez przeszkód poopalamy się i pobawimy ze swoimi dziećmi. Z naszych pokoi gościnnych na spokojną, znajdującą się nieco na uboczu plażę jak i na tę położoną tuż przy centrum jest kilka minut marszu.

Ulica Grunwaldzka

Jest główną ulicą w Pobierowie, centralna jej część została zamknięta dla ruchu samochodowego w 2013 roku i została przekształcona w deptak. Ciągnie się wzdłuż plaży na odcinku około 4 kilometrów, aż do samego Pustkowa. Tutaj życie tętni 24h na dobę. Z pewnością nie sposób podczas pobytu w Pobierowie skorzystać z gościnności wszystkich lokali gastronomicznych na tej ulicy. Smażalnie, grille, lodziarnie, puby, dyskoteki… czego tylko dusza zapragnie można znaleźć na ulicy Grunwaldzkiej w Pobierowie. My natomiast zapraszamy do odpoczynku w naszych pokojach gościnnych przy ulicy Wojska Polskiego – w spokojniejszej, jednak nie zanadto oddalonej od życia Pobierowa części miejscowości.

Lasy Sosnowe

Pobierowo to wspaniałe miejsce do spacerów wśród lasów sosnowych. Spacery po wydmach przy zachodzącym słońcu to prawdziwy relaks dla poszukujących ciszy i spokoju. Już wychodząc z naszego ośrodka można rozpocząć miły spacer wśród natury. Pokoje gościnne 1/2 w Pobierowie to gwarancja spokoju!

Hotel Seeblick

Tam, gdzie obecnie spotykają się ze sobą ulice Grunwaldzka i Mickiewicza, przeszło wiek temu Pobierowo miało swe początki jako nadmorski kurort. Budynek hotelu Seeblick powstał w 1907 roku z inicjatywy rolnika Frohreicha, który stał się jego gospodarzem. Warto podkreślić, że to pierwszy i przez kilka dekad jedyny hotel w miejscowości. Powstanie hotelu wiąże się ze zmianą charakteru Pobierowa z osady rolnej w turystyczny kurort. W jakiś czas po jego budowie, w miejscowości zaczęły powstawać kolejne obiekty oferujące miejsca noclegowe odwiedzającym, a nadmorski kurort znalazł uznanie wśród gości zza zachodniej granicy. Na dzień dzisiejszy, budynek, po renowacji, przejął Uniwersytet Szczeciński. Spacerując po Pobierowie, warto zatrzymać się na moment w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. W miejscu, które dało początek nowej erze niewielkiego Pobierowa.

Willa Ewy Braun

Na końcu ulicy Grunwaldzkiej, za bazą ratowników w zachodniej części Pobierowa, znajduje się drewniany domek, wokół którego przez lata narosło wiele opowieści. Według przekazów, domek letniskowy zamieszkiwany był przez kochankę, a później żonę Adolfa Hitlera – Ewę Braun. Tak naprawdę, nie ma żadnych pisemnych dowodów na to, by wódz III Rzeszy faktycznie odwiedzał w tym miejscu swą wybrankę. Można jednak natrafić na informacje, że we wspomnianym domu Ewę wizytował marszałek niemieckiego lotnictwa – Hermann Goring, który mieszkał w pobliskim Międzywodziu i doglądał położone w okolicy lotnisko. Na chwilę obecną dom jest mocno zdewastowany i można go oglądać wyłącznie z zewnątrz. Od wielu lat stoi bowiem pusty, a obecny właściciel nie jest zainteresowany podjęciem jakichkolwiek prac remontowych. Mimo opinii, iż nie jest to atrakcja turystyczna, a wyłącznie ciekawostka, pod domkiem Ewy Braun często można spotkać turystów.

Pokoje gościnne 1/2 w Pobierowie

Tutaj warto się zakwaterować ;).